با توجه به اینکه در تدوین مدل‌های بهره‌برداری از منابع آب سطحی و زیرزمینی آگاهی از رفتار سفره جهت تعیین میزان برداشت از آبخوان نقش اساسی را ایفا می‌نماید لذا لازم است وضعیت تراز سطح آب زیرزمینی در اثر تغییرات طبیعی و مصنوعی به گونه‌ای مناسب مورد مدلسازی قرار گیرد.

با استفاده از مدل آب زیرزمینی می‌توان خواص مکانی و زمانی سیستم آبخوان را به صورت فیزیکی و یا ریاضی بیان نمود. شبیه‌سازی سفره‌های آب زیرزمینی شامل استفاده از روابط و پارامترهای فیزیکی آبخوان است به طوری که به ازای تغییرات در ورودی و خروجی سیستم، میزان تغییرات ذخیره آب زیرزمینی مشخص شود.

برای این منظور ابتدا مختصری از وضعیت هواشناسی، هیدرولوژی، هیدروژئولوژی و زمین‌شناسی محدوده مدلسازی ارائه می­شود. سپس با توجه به آمار و اطلاعات هیدروکلیماتولوژی (بلند مدت ۴۰ ساله) و هیدروژئولوژی (سال آبی ۸۹-۸۸)، بیلان محدوده مورد مطالعه جهت استفاده در مدل شبیه‌سازی آبخوان دشت تهیه گردید.

در بخش دیگری از این گزارش بر پایه داده‌های بیلان بلندمدت، مدل شبیه‌سازی آبخوان با استفاده از آخرین نسخه نرم‌افزار مرتبط، که PMWIN8.3 می‌باشد، تهیه و با استفاده از آن، ضرایب هیدرودینامیکی آبخوان کالیبره گردید. با توجه به مطالب فوق، هدف اصلی از تهیه مدل دشت قائن کنترل مؤلفه‌های هیدروژئولوژیکی مرتبط با بیلان تنظیم شده دشت و ارائه مدل تفسیرکننده آبخوان دشت جهت شبیه‌سازی تراز سطح آب زیرزمینی می‌باشد.

 این گزارش در ۸۲ صفحه تدوین شده و تمام مطالب کار تشریح داده شده و در پایان تحلیل حساسیت کاملی از وضعیت آبخوان انجام گرفته است که مناسب مهندسین مشاور، دانشجویان و اساتید می باشد.

حتما بخوانید  آموزش ویدیویی نرم افزار PMWIN از مبتدی تا پیشرفته

این گزارش منحصر به فرد، برای مدیرات آب منطقه ای، اساتید دانشگاه، دانشجویان و پژوهشگران که به نحوی با مدل سازی و شبیه سازی آب زیرزمینی سر و کار دارند و به خصوص افرادی که علاقمند به بررسی رفتار آبخوان و چگونگی تحلیل حساسیت آن می باشند بسیار مفید خواهد بود و اطلاعات خوبی در اختیار انها قرار خواهد داد.

برای پرداخت کافی است یک کارت متصل به شبکه شتاب به همراه رمز دوم در اختیار داشته باشید.

قیمت: ۴۹ هزار تومان

محسن محمدرضاپورطبری
محسن محمدرضاپورطبری

شما باید همان تغییری باشید که می‌خواهید در دنیا شاهدش باشید.

شاد باشید.

12 دیدگاه ها

 1. حسین می‌گه:

  سلا م مهندس در مورد شکل صفحه ۶۱ و ۶۲ در صورت امکان یه تو ضیح کامل و نتیجه گیری هم همینطور ممنونم

 2. حسین می‌گه:

  در مورد فرمول ها توضیح دهید

 3. حسین می‌گه:

  مهندس سلام.خسته نباشید مقاله فوق خریدم چنتا سوال دارمشکل ۱۰ واحد طول و عرض در صفحه ۳۷ و شکل۱۸ در صفحه ۴۸و شکل ۳۴ در صفحه ۵۷ واحد طول و عرض میخواستم ممنون

 4. محمد می‌گه:

  تا ۱۰ دی ۹۵ وقت دارم ارائه بدم

 5. محمد می‌گه:

  اقا محسن سلام
  داداش دستم به دامنت این بدرد پایان نامه میخوره اگه نه هر پولی کاری هست من واست میکنم یه پروزه واسم جور کن جبران میکنم است رفیق ۳ ترم پایان نامه تمدید خوردم این اخرین وقتمه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *