در ماه های اخیر خیلی از دانشجویان در خصوص تحصیل در خارج سوالاتی رو پرسیدند، و راه های پذیرش از بنده را جویا شدند.

کالج‌ها و دانشگاه‌های سراسر جهان به سرعت در حال گسترش برنامه‌های تحصیلی خارج از کشور خود هستند، به طوری که ممکن است با خواندن پوستر‌ها و شرکت‌کردن در جلسات اطلاعاتی محیط دانشگاه خود وحشت کنید. در حالی که تحصیلات خارج از کشور در گذر از سیستم دانشگاهی، تبدیل به آداب مجازی می‌شود، طبیعتا حس تردیدی را در شما به وجود می‌آورد. در ادامه با انجمن تخصصی مهندسی علوم آب همراه باشید.

دیر یا زود، به این موضوع (تحصیلات در خارج از کشور) فکر خواهید کرد و هر چقدر که این نیاز در شما ضروری‌تر به نظر برسد بیشتر در مورد آن آمادگی پیدا خواهید کرد. اگر از اینکه تحصیل در یک دانشگاه خارجی برای شما مناسب است یا نه، کاملا مطمئن نیستید و یا نیاز دارید که خانواده‌تان را برای این‌کار متقاعد کنید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید.

مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان

بورسیه دآآد یا مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان پل ارتباطی بین دانشگاه های آلمان و دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی خارج از آلمان می باشد. از جمله اهداف این مؤسسه دراختیار قراردادن اطلاعات در خصوص سیستم آموزشی آلمان، تحصیل و تحقیقات در آلمان برای علاقه مندان به تحصیل و پژوهش در آلمان می باشد. مؤسسه دآآد با ارائه برنامه های برخی برنامه های بورس های تحصیلی سعی در حمایت دانش پژوهان جوان از سرتاسر دنیا دارد .

یکی دیگر از فعالیت های این مجموعه بزرگ، ارائه مشاوره در حوزه  بین المللی کردن حوزه های مختلف علمی و پژوهشی و ایجاد ارتباط بین دانشگاه ها و دانشجویان، اساتید و محققان آلمانی با سایر دانشگاه های خارج از آلمان می باشد

حتما بخوانید  چگونگی ارتباط با استاد

بورسیه های تحصیلی برای دوره دکترا و دانشجویان دکترا

امسال نیز همچون سال‌های گذشته فارغ‌التحصیلان جوان کارشناسی ارشد که قصد تحصیل در مقطع دکترا در آلمان را دارند، دانشجویان دکتری و پژوهشگران جوان که قصد گذراندن یک دوره فرصت مطالعاتی ( فرصت مطالعاتی ۳ ماهه، ۶ ماهه و یا دوره تحقیقاتی در قالب مدل Sandwich ) در آلمان را دارند، می‌توانند برای بورس تحصیلی DAAD   درخواست داده تا در صورت موفقیت از حمایت های مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان بهره مند شوند .   از جمله مدارک لازم برای درخواست این بورس تأییده ی یک استاد راهنما از دانشگاه های آلمان می باشد

آخرین مهلت درخواست آنلاین: ۳۱ آگوست ۲۰۱۶

بازه ی زمانی تحویل یک نسخه پرینت درخوایت آنلاین به دفتر دآآد در تهران: ۴ الی ۸ سپتامبر ۲۰۱۶

بورسیه های تحقیقاتی ۱ الی ۳ ماهه در تابستان ۲۰۱۷ برای محققان و اساتید دانشگاه

امسال نیز همچون سال‌های گذشته فارغ‌التحصیلان محققان و اساتید محترم دانشگاه که دارای مدرک دکترا هستند می توانند برای درخواست بورس تحقیقاتی برای گذراندن   یک دوره پژوهشی ۱ الی ۳ ماهه در سال ۲۰۱۷ (شروع دوره در بازه زمانی از ماه مای ۲۰۱۷ تا پایان سال ۲۰۱۷) درخواست خود را به صورت آنلاین تا پایان وقت اداری ۳۱ آگوست ۲۰۱۶ ارائه نمایند. از جمله مدارک لازم برای درخواست این بورس تأییده ی یک پروفسور آلمانی برای دعوت از متقاضی از دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی آلمان و همچنین ارائه یک پروپوزال و برنامه ی زمانبندی   می باشد.

بورس تحصیلی برای علاقه‌مندان به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با اولویت کشورهای در حال توسعه

مرکز تبادلات آکادمیک آلمان امسال نیز برای تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف مطالعات توسعه ای در آلمان، بورسیه ای را در نظر گرفته است. درخواست برای دوره تحصیلی ۲۰۱۷/۲۰۱۸ می باشد.

حتما بخوانید  فوت و فن اپلای کردن

این بورس برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی (لیسانس) بوده و برای دوره کارشناسی ارشد حداکثر برای مدت ۲ سال ارائه می گردد.

درخواست کنندگان این بورس باید دارای  تجارب کاری باشند. گواهی سابقه کار می بایست در هنگام درخواست ارائه گردد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست بورس با دانشگاه مقصر وارد ارتباط شوید.

 

لیست رشته و دانشگاه های موجود در این بورس

بروشور این برنامه بورس

اطلاعات بیشتر در خصوص این بورس تحصیلی

وبسایت پذیرنده بورس در ایران

محسن محمدرضاپورطبری
محسن محمدرضاپورطبری

شما باید همان تغییری باشید که می‌خواهید در دنیا شاهدش باشید.

شاد باشید.

3 دیدگاه ها

  1. آلا می‌گه:

    سلام خسته نباشید اقای مهندس,سال نو مبارک
    ببخشید دانشگا آخن رشته منابع آب رو در مقطع دکترا داره؟

  2. lمیترا می‌گه:

    چرا زهکشی ندارههههههههه  :((((((((((((

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *